سفارش تبلیغ
صبا


طرز تهیه همایش به سبک پارسی‌بلاگ

نگارستان عروس قلم - محل برگزاری نمایشگاه عکس
مواد لازم:
- یک کاربر پای کار (مثل خانم سادات موسوی)
- تعدادی کاربر پارسی بلاگ (برای این همایش از نوع عکاسش)
- عکس‌های کاربران
- یک عدد داور (حتمن حاج فوتون یا همون جناب آقای دهقانی)
- یک نگارخانه (ترجیحا از نوع هنری و سنتی مثل عروس قلم)
- زمانی برای افتتاحیه

شرح ما وقع:
مدیر وبلاگ عکس پارسی بلاگ بعد از برگزاری 2 مسابقه عکاسی به فکر برگزاری نمایشگاهی از عکسهای برگزیده مسابقه  سوم می افته که موضوعش میشه "اولین مسابقه عکاسی گردشگری پارسی‌بلاگ"؛ اینجاست که تبلیغات شروع میشه و دعوت از عکاسای پارسی‌بلاگی میشه کار مدیر.اولین مسابقه عکس گردشگری پارسی بلاگ
بعد از چند روزی حدود 200 عکس ارسال میشه که از بین اونها 50 تاش از 25 کاربر (که اسماشون اینجاست) به نیمه نهایی راه پیدا میکنه و از بین اونها هم فقط 13 نفر برگزیده میشن که در دو دسته عکاسی با دوربین حرفه ای و کامپکت و عکاسی با دوربین موبایل و تبلت، قرار میگیرن.
قراره ظرف مدت یک هفته مراسم افتتاحیه شروع بشه و همه کارها آماده! از ویرایش عکسها و چاپشون گرفته تا برنامه ریزی مراسم افتتاحیه و تدارک وسایل و حتی پذیرایی که چون توی ماه مبارک رمضونه حتمن افطاری، و همه اینها توسط یک نفر مدیر!! همه چی آرومه و طبق برنامه کارها پیش میره؛ در ضمن گروهی به مدیر در تهیه افطاری و آماده کردن وسایل چند روز مونده به مراسم افتتاحیه کمک می‌کنن ...

روز افتتاحیه:
صبح شاید برخلاف قرار، تموم عکسهای برگزیده چاپ نمیشن و فقط تعدادی شون آماده میشه که مدیر به نگارخانه میاره و مابقی میمونه برای عصر. هوا خیلی گرمه و روزه گرفتن در این روزهای طولانی تابستون طاقت فرساست، و از قضا محل برگزاری افتتاحیه که حیاط یک خانه سنتی بسیار زیباست گرم گرم گرم هرچند که سقف حیاط پوشیده شده است و کولر آبی در حال کار کردن، اما اینها باعث کم شدن گرمی هوا نمیشن.
عصر حدود ساعت 18 است که به نگارخانه می‌رسم. وارد می‌شوم و تعداد 10 نفری آقا و 20 نفری خانم که از کاربران پارسی بلاگی نیز هستند، با صورت هایی گل انداخته! روی صندلی‌هایی که برای برگزاری افتتاحیه تعبیه شده است نشستن و در حال باد زدن خود هستن.

برخی از رفقای قدیمی پارسی بلاگ را می‌بینم و خوش و بشی می‌کنیم. مدیر پارسی بلاگ جناب آقای فخری با برخی از مدیران مجله جلسه دارد و انتظار می‌رود که مراسم با 30 دقیقه تاخیری آغاز شود؛ اما در این بین خبری از مدیر مسابقه نیست که نیست و هنوز جای برخی از عکسها خالی است! کسی از زمان شروع مراسم خبری ندارد و نیز از برنامه ها! تا ساعت 19 منتظر می مانیم؛ گهگاهی به بیرون از محل نگارخانه می روم و با تعدادی از شرکت کنندگان که فضای بیرون را خنک تر از داخل می دانند مشغول صحبت می شوم تا کم کم مدیر اجرایی از راه می‌رسد؛ گویا مراسم برنامه ریزی دقیقی دارد اما چون فقط این مدیر است که از آن اطلاع دارد و ایشان هم حضور نداشته، شاهد تاخیر این چنینی بودیم.
مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع می شود و بعد جناب دهقانی مشغول به توضیح در خصوص عکاسی از نوع گردشگری و برخی از فنون عکاسی می‌شود و سپس اهدای لوح حضور در مسابقه به نفرات برگزیده توسط مدیر پارسی‌بلاگ صورت می گیره و نهایتا افطاری که جای تموم کاربران خالی.
مراسم خوبی بود و مثل چند همایش دیگر پارسی‌بلاگ نقاط ضعف و مثبت هم داشت، انتظار من بیشتر از این بود و فکر می‌کردم با تجربه های قبلی حتمن می‌بایست بهتر از اینها برگزار میشد؛ اما یک نقطه ضعف کلی که میشه دلیل بر این نواقص دانست، عدم مدون بودن این نوع مراسمات و عدم استفاده از تجربیات قبلی است به نحوی که هر مدیر اجرایی که قدم به عرصه می گذارد با مسایل جدیدی روبرو می‌گردد که قبلن نیز مدیر قبلی برای رفع آنها راه حل هایی ارائه کرده بود.
به هر حال دست سرکار خانم موسوی درد نکنه  و آرزو می کنم که خستگی و مشقت کار باعث دلسردی و عدم ادامه این نوع مسابقات نگردد، انشاء الله.

 بعدن نوشت !:
- درسته تیتر بالا اینه : "طرز تهیه همایش به سبک پارسی‌بلاگ" ، اما لازم میدونم بگم که این برنامه توسط مدیریت پارسی‌بلاگ برنامه ریزی نشده بود و کاملا خود جوش و توسط کاربران خوب پارسی‌بلاگ تهیه و اجرا شد و در ضمن همایشی هم نبود و فقط مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس عکاسان پارسی‌بلاگ بوده!
- و ...


اویس  |  شنبه 92 مرداد 12  |    رد پا


وقتی که این کلمات دلنشین بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را در نقاطی دور مثل هندوستان به چشم می بینی؛

بهترین چیز برای زن آن است که نه مردی را ببیند و نه اجازه بدهد مردی وی را ببیند.

برای زن بهتر است که نه مردی را ببیند و نه مردی او را ببیند.


اویس  |  دوشنبه 92 فروردین 26  |    رد پا


<      1   2   3   4   5   >>   >